Wydarzenie specjalne
WP Wydarzenie specjalne Partner wydarzenia
Partner wydarzenia
Zakupy przez internet to w obecnej sytuacji jedna z najbezpieczniejszych form zakupów. A co jeśli interesują nas okazje z drugiej ręki czy perełki vintage, które trudno znaleźć w sklepach internetowych? Z pomocą przychodzi platforma Allegro Lokalnie, które pozwala na zakupy po sąsiedzku lub na odległość, z bezpieczna wysyłką i Programem Ochrony Kupujących.

Allegro Lokalnie to miejsce, w którym łatwo znajdziemy, tanio kupimy i szybko sprzedamy każdy przedmiot – od długopisu po samochód, od rzeczy codziennych po unikaty.
Serwis istnieje od niedawna, ale rozwija się niezwykle dynamicznie. Zapewne dlatego, że firmą-matką jest Allegro.pl, marka znana od lat i z powodzeniem debiutująca na giełdzie.
Pomysł wydaje się być trafiony, bo co kwartał na Allegro Lokalnie liczba sprzedawców oferujących produkty w 12 kategoriach rośnie o 50 proc. Wyróżniają ten kanał sprzedaży nowe rozwiązania, pakiet benefitów oraz bezpieczeństwo. Nie musisz być przy tym sklepem ani posiadać firmy. Możesz być osoba prywatną i sprzedawać np. nietrafione prezenty, ubrania czy używane części do samochodu. To, co odróżnia Allegro Lokalnie na tle innych platform tego typu, to zapewnienie bezpieczeństwa transakcji, która odbywa się na odległość.

Ochrona kupujących
Allegro Lokalnie powstało, aby łączyć sprzedających i kupujących mieszkających w najbliższej okolicy. Mechanizm jest prosty: szukasz ofert obejmujących Twoją dzielnice, miasto i okolice, umawiasz się ze sprzedającym na odbiór osobisty, spotykasz, oglądasz przedmiot, dokonujesz transakcji i jeszcze tego samego dnia stajesz jego właścicielem. A co w sytuacji, w której długo poszukiwana torebka czy zestaw Lego jest na drugim końcu Polski? Wtedy możesz dokonać transakcji na odległość wybierając jedną z proponowanych przez sprzedającego metod dostawy i spokojnie czekać na przesyłkę. Jeśli obawiasz, że zakupiony przedmiot może wyglądać inaczej niż na zdjęciu lub w ogóle do Ciebie nie trafić? Zarówno Allegro, jak i Allegro Lokalnie chronią kupujących przed takimi sytuacjami, oferując Program Ochrony Kupujących.

To dodatkowa ochrona, gdy napotkamy kłopoty po zakończeniu transakcji. Program Ochrony Kupujących działa wówczas, gdy kupiliśmy towar, zapłaciliśmy za niego, ale do nas nie dotarł, ale także wtedy, gdy otrzymaliśmy przedmiot, jednak jego stan różni się od tego, co opisywał sprzedawca.

allegro Lokalnie. Sprzedaj auto na Allegro Lokalnie. Zdobądź 20 monet. ZOBACZ. Promocja do 31 października

W ramach POK możemy liczyć na rekompensatę nawet do 100 proc. wartości produktu, a dokładnie do 10 tys. zł. Gdy kupujemy przedmioty o mniejszej wartości – wysyłane w paczkach, zwrotowi podlega także koszt wysyłki – do 100 zł. Pod warunkiem, że korzystaliśmy z płatności udostępnianych na Allegro Lokalnie.

Zostałeś oszukany? Wystarczą trzy kroki
Jak zapewnia Allegro Lokalnie, ubieganie się o zwrot to proces prosty. Wystarczą trzy kroki, by otrzymać rekompensatę za nieudaną transakcję.
Po pierwsze należy wypełnić formularz on-line i dołączyć odpowiednie załączniki, w tym zawiadomienie policji o popełnieniu przestępstwa. Potwierdzenie tego wniosku należy dołączyć do dokumentacji. Zgłoszenia może dokonać także samo Allegro Lokalnie, ale tylko w sytuacji, gdy towar nie dotarł do adresata, a nieuczciwy sprzedający pobrał nienależne mu pieniądze.

W takiej sytuacji trzeba się liczyć z wezwaniem na komisariat w celu złożenia wyjaśnień.
Po drugie – w ciągu maksymalnie 30 dni roboczych zapada decyzja odnośnie rekompensaty.
Po trzecie – pozytywna decyzja obliguje Allegro do wypłacenia środków. Serwis ma na to 7 dni.

Zanim jednak skorzystamy z możliwości, jakie daje nam Program Ochrony Kupujących, należy pamiętać, że o rekompensatę nie mogą ubiegać się ci, którzy dokonali transakcji poza Allegro Lokalnie.

Także ci, którzy nie przestrzegają zasad serwisu i mają nieopłacone należności wobec niego albo otrzymali zapłatę gotówkową przy odbiorze osobistym przedmiotu, czyli bez pośrednictwa Allegro Lokalnie.

Rekompensata, co wydaje się oczywiste, nie przysługuje także tym, którzy otrzymali inne zadośćuczynienie związane z przedmiotem objętym POK – na przykład otrzymali z powrotem pieniądze od sprzedającego lub ubezpieczenie z karty kredytowej.

Samochodu szukaj w najbliższej okolicy
Jak radzi Allegro Lokalnie – zawsze należy dokładnie czytać, sprawdzać i kontrolować. Bardzo ostrożnie podchodzić do wszystkich "okazji".

Serwis oferuje setki tysięcy przedmiotów w kilkunastu różnorodnych kategoriach. Łatwo więc znaleźć to, czego szukamy. Na Allegro Lokalnie do wyboru mamy m.in. elektronikę, odzież, obuwie, przedmioty do domu i ogrodu, kosmetyki, akcesoria sportowe, dziecięce, zabawki oraz meble.

Motoryzacja jest najmłodszą kategorią i jedną z tych, które rozwijają się najszybciej.

Każdego dnia tylko w tym dziale pojawia się kilkaset nowych ogłoszeń od osób prywatnych. Najwięcej z nich dotyczy samochodów osobowych.

Wystawienie ogłoszenia jest bardzo proste i niedrogie.

Możemy skorzystać z trzech pakietów do wyboru: Lite – 4,90 zł (dziennie), Turbo – 24,90 zł (widoczne przez 10 dni) oraz Nitro – 49,90 zł (widoczne przez 30 dni). Możemy też podnieść pakiet do opcji Premium i za 39,90 zł ogłoszenie będzie widoczne wyżej w wynikach wyszukiwania.

Ze względu na to, że serwis ma charakter lokalny, mamy możliwość wyszukiwania ofert w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, co w przypadku aut ma ogromne znaczenie. W przypadku tej kategorii transakcja, co zrozumiałe, musi odbyć się osobiście. Zanim jednak się spotkamy, możemy wcześniej porozmawiać na czacie. Dopytać, poprosić o dodatkowe informacje, zdjęcia i umówić się na spotkanie, by ostatecznie dokonać transakcji. I nie tracić przy okazji czasu i pieniędzy na niepotrzebne wyjazdy, a także zminimalizować kontakt z innymi osobami, co w obecnej sytuacji także jest bardzo ważne.

atten

Niektóre elementy serwisu mogą niepoprawnie wyświetlać się w Twojej wersji przeglądarki. Aby w pełni cieszyć się z użytkowania serwisu zaktualizuj przeglądarkę lub zmień ją na jedną z następujących: Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Edge, Safari

close